Skuteczna depilacja laserowa

Współpraca świata nauki z biznesem często przynosi znakomite efekty. Zwłaszcza jeśli naukowcy mają stworzyć coś, co będzie miało niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Efektem takiej współpracy, która oczywiście obliczona była na zysk, ale oparty na pomocy pacjentom, jest cieszący się znakomitą opinią laser diodowy Vectus.

Laser Vectus zmienił świat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej praktycznie natychmiastowo i nie ma w tym ani cienia przesady. Nowe urządzenie sprawia bowiem, że zabiegi usuwania zbędnego owłosienia są szybkie, bezbolesne i całkowicie bezpieczne. W kilka minut można pozbyć się włosów na zawsze.

Technologia oparta jest o laser o długości fal 810 nm. Opracowali go naukowcy z Harvard University, którzy szczegóły skomplikowanego urządzenia dopieszczali niemal 10 lat. Efekty sprawiły, że wyznaczone zostały nowe standardy depilacji, do których – jak dotąd – nikt nie potrafił się zbliżyć.

Zasada działania lasera Vectus

Laser Vectus do depilacji

 

Laser Vectus – jako jedyny na świecie –  bada bowiem poziom aktywnej melaniny. Dzięki temu parametry zabiegu dobierane są indywidualnie nie tylko dla każdego pacjenta, ale przy każdym zabiegu. Emitowane przez laser światło przenika wprost do barwnika włosa. Dzięki temu znacznie podnosi się jego temperatura i ulega on całkowitemu zniszczeniu. Co najważniejsze – nie jest to efekt doraźny, a włos nigdy już nie odrośnie.

Zabieg jest przy tym zupełnie bezpieczny dla pacjenta. Temperatura nie będzie za wysoka właśnie dzięki indywidualnemu dopasowaniu parametrów. Odpowiada za to opatentowany czytnik Skintel, który przeprowadza analizę poziomu aktywnej melaniny w czasie rzeczywistym, co pozwala na automatyzację doboru siły lasera. Ryzyko poparzenia nie występuje.

W zależności od tego jaki obszar będzie poddawany zabiegowi, dobierana jest też odpowiednia głowica. Do wyboru jest mała i precyzyjna, która stosowana jest w przypadkach, w których ważne jest dojście do każdego miejsca na małym obszarze – np. przy depilacji wąsika. Usuwanie owłosienia z nóg wykonuje się natomiast przy użyciu większej głowicy, co znacząco skraca czas zabiegu.

Laser Vectus wyposażony jest również w system Advanced Contact Cooling. To także opatentowana technologia, pozwalająca na permanentne chłodzenie obszaru poddawanego zabiegowi. Głowica pokryta jest szafirowym szkłem, a chłodzenie następuje przez cały czas: przed, po i w trakcie używania wiązki laserowej.

Zabiegi laserem Vectus

Zabieg laserowej depilacji nie jest długi, czasem trwa nawet zaledwie kilka minut. Zdarza się, że więcej czasu zajmuje wizyta kwalifikacyjna lub kontrolna.

– Duże znaczenie przykładamy bowiem do holistycznego podejścia do pacjenta. Najważniejsze jest dla nas jego zdrowie. Wizyta kontrolna ma więc spore znaczenie, bo jeśli w jej czasie wykryte zostaną jakiekolwiek niepokojące zmiany skórne, pacjent zostanie skierowany na bezpłatną konsultację u specjalisty dermatologa. Dopiero po wykluczeniu jakichkolwiek wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu, możemy rozpocząć depilację laserem Vectus – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwoliły skrócić czas zabiegu do niespotykanych wcześniej okresów. Depilacja pach to zaledwie kilka minut. Wcześniej do zabiegu trzeba się jednak odpowiednio przygotować: ogolić miejsce zabiegu, pamiętać aby nie było smarowane żadnym kremem i jakimikolwiek kosmetykami. Skóra nie może być też opalona, bo przedłuży to czas oczekiwania na pierwszy zabieg do czterech tygodni.

Skutki laserowej depilacji Vectus

Zabieg laserowej depilacji Vectus zyskał tak wielką sławę i tak wielu zwolenników, bo jest niesamowicie skuteczny. Efekty widoczne są od razu, choć po pierwszym z serii zabiegów nie będą jeszcze pełne. Usunięcie 95% włosów uzyskuje się po 3-6 zabiegów, w zależności od zagęszczenia włosów oraz tego jak ciemne i grube są. Zabiegi powtarza się co miesiąc, półtora.

Pozostałe 5% włosów także można usunąć. To bowiem włosy, które w czasie poprzednich zabiegów nie były jeszcze w fazie wzrostu. Po jednym zabieg także one będą już tylko wspomnieniem i nigdy nie odrosną.