Leczenie trądziku różowatego

Leczenie trądziku różowatego. Trądzik różowaty należy leczyć wielotorowo, wiele zależy jednak od tego w jakim stadium jest choroba oraz jak bardzo nasilone są objawy. Przy leczeniu należy także pamiętać o czynnikach zaostrzających objawy, których warto unikać, by choroba nie była tak dokuczliwa.

Przy trądziku różowatym należy w odpowiedni sposób pielęgnować skórę. Prawidłowa profilaktyka  pozwoli nie tylko zmniejszyć rumień, ale ograniczy również inne dolegliwości. Absolutnie konieczne jest więc dobieranie kosmetyków, które nie mogą zawierać alkoholu, by nie podrażniać wrażliwej skóry. Twarz należy osuszać ręcznikiem, najlepiej papierowym i jednorazowym. Nie można jej pocierać. Należy też unikać opalania, a skórę na słońce można wystawiać tylko po użyciu kremów z filtrem SPF 50+.

Zobacz również: Leczenie trądziku różowatego w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Trądzik różowaty zaostrzają też gorące kąpiele, stres, szybkie zmiany temperatury otoczenia, nadmierny wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny, basenu z chlorowaną wodą, a nawet ostre przyprawy i gorące potrawy.

Trądzik różowaty – leczenie

Trądzik różowaty leczy się wielokierunkowo. Wiele zależy od tego w jakim wieku jest pacjent, czy zmaga się jednocześnie z innymi schorzeniami i jaką terapię stosowano do tej pory. Zastosować można wiele zabiegów medycznych, np. zamykanie naczyń czy laserowe leczenie rumienia. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Zobacz Skuteczne Metody: Leczenie Trądziku Różowatego w Gdańsku – Rumień na Twarzy.

Sposób leczenia zawsze dobiera się do objawów i stadium choroby. Najlepiej rozpocząć je oczywiście w początkowej fazie. Samo leczenie może być podobne do leczenia trądziku pospolitego. Stosuje się więc leczenie miejscowe w postaci kremów i maści, nakładanych na twarz. Używa się również areozoli, zawierających antybiotyki. Tetracyklina, erytromycyna czy metronidazol to środki, które zwalczają roztocza i drożdżaki, często powodujące trądzik różowaty.

Antybiotyki stosowane mogą być także doustnie. Chodzi bowiem o zlikwidowanie przyczyny schorzenia. Mogą nią być także zaburzenia hormonalne czy bakteria Helicobacter pylori, która powoduje chorobę wrzodową. Podawana jest też pochodna witaminy A – izotretinoina. Można jej używać w przypadkach, gdy krost jest bardzo dużo, ale absolutnie nie jest to dopuszczalne w czasie ciąży, bo może dojść do uszkodzenia płodu. Skuteczna jest też metoda chirurgiczna oraz terapia laserowa.

Zobacz także: Jak leczymy trądzik różowaty w Clinica Dermatologica